Bölüm Olanakları

ÇİFT ANA DAL ve YAN DAL

İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans programlarımızda başarılı olan öğrencilerimiz, 2019-2020 Akademik Yılından itibaren başvuruda bulunarak, kontenjan ölçüsünde belirlenen lisans programlarımızda Çift Ana Dal ve/veya Yan Dal yapabilme imkanına sahiptirler.

 

          Lisans Programı Adı

 Çift Ana Dal Yapılabilecek Lisans Programları

  Yan Dal Yapılabilecek Lisans Programları

 İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği
 Fen Bilgisi Öğretmenliği  Fen Bilgisi Öğretmenliği
 Sınıf Öğretmenliği  Sınıf Öğretmenliği
 Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği
 İlköğretim Matematik Öğretmenliği  İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 Sınıf Öğretmenliği  Sınıf Öğretmenliği

Çift Ana Dal ve/veya Yan Dal yapabilmek için basvuru kriterlerini öğrenmek ve uygulama yönergesi hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.


Üst Yarıyıldan/Yıldan Ders Alınması

Bölümümüz lisans programlarında Genel Ağırlıklı Not Ortalaması (GANO'su) en az 3.00 olan öğrencilerimiz, istemeleri ve danışmanlarının olumlu görüş vermesi halinde; bir dönemde alabileceği azami ders yükünü aşmamak koşuluyla, ön şartı olmayan veya ön şartını yerine getirdiği  kendi programlarına ait üst yarıyıl/yıl derslerinden en fazla 3 tane alma imkanına sahiptirler.

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
 

ERASMUS+ Öğrenci Değişimi Programı

Bölümümüzün Erasmus programı kapsamında lisans öğrenci değişim anlaşması vardır. Bu sayede, öğrenci değişim programları uygulanmakta ve yurtdışında bulunan üniversitelere gidilebilmektedir. 

Bölümümüz öğrencileri, Erasmus+ programı ile yurtdışında eğitim alabilmektedirler.  Bölümümüz İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans programları için şu anda aktif olan anlaşmaları aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

 

           Lisans Programı Adı

          ÜLKE

                     Üniversite Adı-Süre

  İlköğretim Matematik Öğretmenliği  PORTEKİZ  Instituto Politecnico de Castelo Branco (5 ay)
 ROMANYA  University of Galati (10 ay)
 BULGARİSTAN  University of Veliko Turnovo (5 ay)
  Fen Bilgisi Öğretmenliği  PORTEKİZ  Instituto Politecnico de Castelo Branco (5 ay)
 ROMANYA  University of Galati (10 ay)
 BULGARİSTAN  University of Veliko Turnovo (5 ay)

Detaylı bilgi için Dış İlişkiler Ofisimizin sayfasını ziyaret edilebilirsiniz. ERASMUS+ ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

FARABİ Değişim Programı

Bölümümüz öğrencileri, Farabi Değişim Programı ile bir veya iki yarıyıl süresince kurumumuz dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilmektedirler. Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, üniversitemiz yönetmelikleri ile esas ve usulleri tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir.

FARABİ  Değişim Programıyla ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.